Zalaegerszeg Város napja alkalmából rendezett MK Liga I forduló

meghívásos nemzetközi lövészverseny

versenykiírása

1.      A verseny célja

A Város napja megünneplése, versenyzési lehetőség biztosítása, a sportlövészet népszerűsítése, a sportkapcsolatok ápolása.

2. A verseny helye, ideje,

Zalaegerszeg 2013.május 12. vasárnap

3.A verseny rendezője

Polgári Lövészegylet Zalaegerszeg

4.Versenynaptári szám:

5.A verseny résztvevői:

A meghívott és benevezett egyesületek, klubok versenyzői.

7. Versenyszámok:

Nyílt irányzékú kispuska: Fekvő helyzetben X próbalövés, majd 30 értékelt lövés 50m távolságból. Célképenként 5 lövés leadása felnőtt korcsoportban nemenként. Lő idő 40perc

Zártirányzékú standardpuska 30 lövés fekvő versenyszám is megrendezésre kerül célképenként 5 lövés leadással.

8. Technikai előírások:

A versenyen használható fegyver, lőszer: bármilyen gyártmányú és típusú gyárilag (eredeti) szerelt nyíltirányzékú fegyver, amely a sportlövészet versenyszámra vonatkozó szabályainak megfelel. A zártirányzékú versenyszámban, a vonatkozó szabályok szerint.(ISSF)

A versenyen használható lőlap 5.a típusú zártirányzékú nemzetközi lőlap. A verseny egyéni és csapatverseny. Egy csapat 3 fő versenyzőből állhat. Csak az adott helyszínen elért eredmények értékelhetők. Összesített értékelés a szlovéniai pontozás szerint.

9. Helyezések eldöntése:

Versenyszámonként egyéni helyezések a több köregységet elértek alapján, csapatversenyben a három fő össz köregységének rangsora szerint. Azonos eredményt elérők esetén az utolsó sorozat, ill. a több 10-es, 9-es stb. elérők, csapategyenlőség esetén a jobb egyéni eredményt elérők (olimpia rendszerű pontozás) szerint rangsoroljuk. A zártirányzékú versenyszámok nem számítanak az összesítésben, csak minősítésre jogosultak

10. Nevezés:

A versenyre a nevezés a helyszínen történik a verseny kezdete előtt 10 € nevezési díj egyidejű befizetésével, amelyből a helyszínen főzött ebédet biztosítunk.

11.Díjazás:

Az egyéni I-III. helyezettek érem , csapatversenyben kupa díjazásban részesülnek a helyezettek

Eredményes, sportszerű versenyzést kívánunk!